Provádíme dle vyhl. MV 246/2001Sb.
Kontrolu, údržbu a opravy hasicích přístrojů v rozsahu a způsobem stanovenými právními předpisy, normativními požadavky a průvodní dokumentace výrobce.
Součástí údržby hasicích přístrojů je jejich periodická zkouška a plnění
Periodická zkouška, při které se provádí povrchová prohlídka, kontrola značení, prohlídka vnitřku nádoby, zkouška pevnosti a těsnosti nádoby, zkouška těsnosti spouštěcí armatury nebo ventilu a zkouška pojistného ventilu, se vykonává u hasicích přístrojů:
Kontrola provozuschopnosti zařízení pro zásobování požární vodou dle ČSN 730873, ČSN EN 671-3, vyhl. MV č. 246/2001 Sb., průvodní dokumentace a souvisejících předpisů
Dle platné legislativy České republiky musí majitelé objektů provádět kontrolu provozuschopnosti požárně bezpečnostního zařízení nejméně jednou ročně. K provádění těchto kontrol jsou naši revizní technici proškoleni a vlastní příslušná oprávnění k provádění. Protipožární dveře jsou důležitým aspektem požárně bezpečnostního zařízení objektu, poněvadž omezují šíření požáru a zvyšují tak požární bezpečnost staveb.
Základní funkční vlastností protipožárních dveří je schopnost zabránit po nějaký čas šíření plamenů a šíření tepelného toku. V případě požáru nám poskytnou čas potřebný k evakuaci, chrání naše zdraví a majetek.
Užití požárních dveří v budovách předepisuje projektová dokumentace-požární zpráva zpracovaná oprávněnou odbornou firmou (osobou).
Protipožárních vlastností dveří je dosaženo díky speciální konstrukci (zesílený rám dveří) a užitím speciálních materiálů (jádro dveří z protipožární dřevotřísky, zpěňovací požární páska v hraně dveří, požáru odolný zámek, zesílené závěsy). Protipožární dveře musí být osazeny do určené kovové, rámové nebo obložkové zárubně.
Protipožární dveře nabízíme v plném provedení, prosklené nebo kazetové v celé šíři námi nabízených povrchů - dýha, CPL, fólie.
Cenu dveří Vám zašleme na základě Vaší poptávky.
Nouzové osvětlení je systém svítidel která patří do kategorie požární prevence, protože slouží pro únik osob při nebezpečí, obvykle při požáru a jiných nouzových stavech, kdy je potřeba místo co nejrychleji opustit. Nouzové osvětlení se samočinně rozsvítí při přerušení dodávky elektrické energie.
Účelem nouzového osvětlení je zajištění bezpečného přerušení vykonávaných činností a opuštění prostor, v kterých k výpadku el. proudu došlo.
Nouzové osvětlení musí být umístěno tak, aby zajistilo dostatečnou osvětlenost v blízkosti každých únikových dveří a v místech, kde je nezbytné zdůraznit možné nebezpečí nebo bezpečnostní zařízení.
Dle platné legislativy České republiky musí majitelé objektů ve kterých je umístěno nouzové osvětlení provádět kontrolu provozuschopnosti tohoto zařízení nejméně jednou ročně. K provádění těchto kontrol jsou naši revizní technici proškoleni a vlastní příslušná oprávnění k provádění těchto kontrol. Nouzové osvětlení je dle vyhlášky MV č.246/2001 Sb o požární prevenci zařízením pro únik osob při požáru.
Zajištění provádění revizí je zákonnou povinností všech provozovatelů tlakových zařízení vyplývající z vyhlášky ČUBP č. 18/1979 Sb. kterou se určují vyhrazená tlaková zařízení a navazující ČSN 690012. s uvedením pravidelných lhůt jednotlivých revizí a povinností provozovatelů.
Naše společnost provádí následné revize tlakových nádob stabilních dle ČNS 690012:
Výchozí revize - Před uvedením do provozu
1. provozní revize TNS - do 14 dnů po uvedení do provozu
Provozní revize TNS - 1 x za rok
Vnitřní revize TNS - 1 x za 5 let
Zkouška těsnosti TNS - po otevření tlakového celku
Tlaková zkouška TNS - 1 x za 9 let
Přezkoušení obsluhy TNS - 1 x za 3 roky
Tyto revize provádíme u těchto vyhrazených zařízení:
Dále nabízíme:
Protipožární ucpávky,klapky nebo nátěry můžeme najít v každé budově. Jsou součástí požárně bezpečnostního zařízení stavby. . Dle platné legislativy České Republiky musejí majitelé objektů ve kterých se tyto úcpávky,klapky nebo nátěry nacházejí provádět nejméně jedenkrát ročně kontrolu. Díky použití tohoto požárně bezpečnostního zařízení stavby dochází v místě jejich instalace k zamazaní šíření ohně a kouře.
Protipožární klapka je požární uzávěr vzduchotechnického potrubí vyrobený tak, aby na základě impulzu (např. mechanického, teplotního, elektrického) list klapky uzavřel potrubí a zamezil šíření plamenů, tepla a dýmu. Je vyrobena z nehořlavého materiálu a zabezpečuje požární odolnost. Požární ucpávky zamezují šíření ohně i kouře a omezují tak možné vzniklé škody při případném požáru na minimum. Ucpávky vyplňují především kabelové, stropní a jiné prostupy a spáry v objektech.
Protipožární nátěry
Protipožární nátěry jsou dnes nezbytnou ochranou pro každého vlastníka jakékoliv nemovitosti. Kvalitní požárně-bezpečnostní opatření mohou zmírňovat následky škod způsobených ohněm. Tyto protipožární nátěry slouží ke zvýšení požární odolnosti dřevěných a kovových konstrukcí.
Naši revizní technici jsou odborně proškoleni a vlastní příslušná oprávnění k provádění těchto kontrol.
Naše společnost provádí kontrolu zařízení v pravidelných ročních intervalech. Pro průběžnou kontrolu zabezpečení můžeme proškolit pracovníka, který tuto zběžnou kontrolu funkčnosti zařízení provádí dle interních předpisů. Pravidelná roční kontrola, kterou provádí náš revizní technik, se skládá z následujících činností:
Kromě pravidelných revizí jsme Vám schopni i navrhnout komplexní řešení v oblasti požární ochrany a celého systému.
SAH FE-36 je stabilní hasicí systém určený pro ochranu přístrojů bez obsluhy jako jsou :
Výhodou systému automatického hašení je okamžitá reakce už po vniku dýmu s následným zaplavením prostoru hasicí látkou, uhašením vznikajícího požáru a následným ochlazením kovových částí a celého prostoru. Systém je možno také připojit na zvukové zařízení popřípadě rozšíří i o připojení na světelnou signalizaci požáru.
Záložní systém tohoto zařízení tvoří hadička Firatrace ze speciálního plastu, která se aktivuje v případě selhaní elektrického systému (výpadek elektrického proudu) Při teplotě 100 - 120 °C hadička praská, vzniká tryska, přes kterou proudí hasivo do místa s nejvyšší teplotou a tímto uhasí plamen.
SAH FE - 36 se skládá:
V naší nabídce můžete nalézt různé druhy hlásičů kouře nebo CO2. Dále máme nabídku rozšířenou také o plynové hlásiče.
Od roku 2008 začala platit nová požární vyhláška, která ukládá majitelům nových domů a nově zrekonstruovaných obydlí povinnost pořídit si hasicí přístroj a hlásič kouře. Každý stavebník musí předložit kromě projektové dokumentace také požární zprávu, kterou vypracovávají specialisté. Investovat peníze do protipožárního vybavení se mnohonásobně vyplatí vzhledem k tomu, jaké škody na majetku a zdraví dokáže způsobit včas neuhašený požár. Naše byty, domy a kanceláře jsou přeplněny snadno hořlavými materiály, což napomáhá k rychlému šíření ohně. Použitím hasicího přístroje, dokážeme tomu nejhoršímu mnohdy často zabránit.
Hlásič kouře
Hlásič kouře je díky své okamžité signalizaci neocenitelným strážcem vašeho bezpečí. Hlásič kouře je enormně citlivý na změnu ovzduší a bez váhání spouští alarm. Spolehlivě se stará o váš klid zejména v situacích, kdy byste sami varovné signály mohli přehlédnout nebo ve chvílích, kdy se v daných prostorech nevyskytujete.
Hlásič CO2
Autonomní detektor oxidu uhelnatého je kompaktní přístroj s vestavěnou sirénou. Detekuje neviditelný plyn bez zápachu, který člověk jinak nerozpozná.
Hlásič plynu
Kompaktní přístroj s vestavěnou sirénou, který detekuje přítomnost LPG (propan-butan), svítiplynu a zemního plynu
Prohlédněte si celou naši nabídku kategorie hasicí technika v našem eshopu.